V Jasnej a vo Vysokých Tatrách od zajtra opäť spúšťajú lanovky

30.04.2020 o 06:59 - Vysoké Tatry - Veronika Salayová
  • Článok

Od piatku 1. mája sa spúšťa letná prevádzka lanoviek a vybraných služieb v strediskách v Jasnej, Tatranskej Lomnici, Starom Smokovci a Štrbskom Plese.

V Jasnej a vo Vysokých Tatrách od zajtra opäť spúšťajú lanovky
Foto: Jasna.sk

Strediská v Jasnej, Tatranskej Lomnici, Starom Smokovci a Štrbskom Plese od piatku otvárajú svoje brány návštevníkom, avšak za určitých prísnych pravidiel.

Vzhľadom na situáciu s pandémiou ochorenia Covid-19 bude letná prevádzka lanoviek spustená za určitých podmienok. Pôjde o dodržiavanie prísnych hygienických opatrení a pravidiel v súlade s usmerneniami odborníkov.

Samozrejmosťou v strediskách bude nosenie rúška, dodržanie dvojmetrového odstupu a dezinfekcia rúk alebo použitie ochranných rukavíc.

V Jasnej na severnej strane budú spustené lanovky: 4-sedačka B3 Biela púť (Biela púť - Jasná), kabínová lanovka A4 Twinliner (Jasná - Priehyba), kabínová lanovka A1 Funitel (Priehyba - Chopok), a na južnej strane: kabínová lanovka A5 (Krupová- Kosodrevina), kabínová lanovka A2 Funitel (Kosodrevina-Chopok).

Zdroj: Jasna.sk
Zdroj: Jasna.sk

Občerstviť sa bude možné pri okienkach v Happy End na Bielej púti a v Energy bare na Chopku. Platba bude možná len kartou. 

Letná prevádza vo Vysokých tatrách bude taktiež spustená v piatok 1. mája. V Tatranskej Lomnici budú k dispozícii lanovky Tatranská Lomnica - Štart, Štart - Skalnaté Pleso. V stredisku Starý Smokovec bude v prevádzke pozemná lanová dráha. Na Štrbskom Plese bude v prevádzke lanovka Solisko Expres len počas víkendov. 

Občerstviť sa návštevníci budú môcť v reštaurácii na Skalnatom plese a na Hrebienku v obmedzenom režime. Výdaj stravy a nápojov bude prostredníctvom výdajného okienka na terase.

Prevádzka lanoviek v Tatranskej Lomnici a Starom Smokovci bude každý deň, v Štrbskom plese iba počas víkendov.  

Nákup lístkov na lanovku sa odporúča uskutočniť online minimálne jeden deň pred návštevou strediska.  

Najnovšie správy