V uliciach zaplaveného indického mesta útočia krokodíly

03.08.2019 o 11:34 - Peter Minárik
  • Článok

V zaplavených uliciach indického mesta Vádódara zaznamenali prípady útokov krokodílov na psy po tom, ako v oblasti napadalo za 24 hodín až 50 centimetrov dažďových zrážok.

V uliciach zaplaveného indického mesta útočia krokodíly
foto: videoblocks.com

Povodeň si podľa piatkového vyhlásenia miestnej polície vyžiadala aj päť obetí na životoch, píše agentúra AFP.

Približne 5000 ľudí muselo byť evakuovaných zo svojich domovov po tom, ako voda z krokodílmi zamorenej rieky Višvamitri zaplavila ulice tohto viac ako miliónového mesta v západoindickom štáte Gudžarát.

Video, na ktorom je vidieť, ako krokodíl v uliciach Vádódary z vody zaútočil na psa, sa medzitým v krajine stalo virálnym. Miestna polícia na margo tejto udalosti uviedla, že má informáciu o dvoch ďalších podobných incidentoch v iných častiach mesta. 

Pre vysokú úroveň vody ostávajú vo Vádódare zatvorené mnohé cestné spoje aj železničná stanica. Do mesta by mali byť čoskoro vyslané zdravotné tímy z okolitých regiónov, aby tam zabránili šíreniu infekcií a nákazlivých chorôb. 

Na následky monzúnových záplav zahynulo v Indii za posledných niekoľko týždňov 250 osôb, pričom najviac zasiahnuté boli štáty Ásam a Bihár na severozápade krajiny.

(zdroj: TASR)

Najnovšie správy