Veľká noc bude studená a aj so snehom

Článok
Vývoj počasia v uplynulých dňoch naznačoval, že sa pomaly blíži jar. Došlo však k prudkej zmene a tá vydrží celú Veľkú noc.
V piatok panovalo vo východnej Európe mimoriadne teplé počasie. V teplom prúdení sa ortuť teplomera šplhala až k úrovni +25°C. Táto vlna teplého počasia neminula ani naše územie. V piatok sme v Stropkove zaznamenali teplotu na úrovni +23,8°C. Počasie tak bolo ideálne na kraťasy. No cez víkend sa ochladilo a do celej našej oblasti začal zatekať studený vzduch.
V priebehu včerajšieho dňa sa ortuť teplomera dostala už len na +13,1°C a aj to bolo na pocit pri chladnom vetre ešte chladnejšie. V nasledujúcich dňoch však bude ešte horšie. Maximálne teploty spadnú pod 10°C a z oblohy sa začne sypať sneh. Veľká noc 2015 nebude zelená, ale prevažne biela.
 
Zelený štvrtok bude skôr biely
Veľká noc začne s oblačným až zamračeným počasím, pričom na mnohých miestach, najmä však na severe bude snežiť, prípadne padať dážď so snehom. Kvapalné zrážky sa objavia len na západe a juhu Slovenska v polohách pod 300 metrov. Ortuť teplomera jarné teploty neukáže a počas dňa sa vyšplhá len na +2 až +7°C.
 
Veľký piatok
Veľký piatok bude najpríjemnejší na západe a juhu krajiny, kde pri denných teplotách od +5 do +9°C bude prevládať prevažne oblačné počasie. Na severe však naďalej bude zamračené so snežením.


Víkend prinesie ďalšiu vlnu zrážok
Nad Ukrajinou by sa v sobotu mala prehĺbiť nová tlaková níž a to opäť veští zhoršenie počasia. Na celom území tak opäť pribudnú zrážky. Tie budú na západe a juhu dažďové a na severe naďalej snehové. Teploty budú o niečo vyššie ako uplynulé dni a to od +5 do +10°C. Na severe sa však denná teplota bude udržovať prevažne pod +5°C.
 
Šibať sa bude aj na snehu
Vedrá s vodou môžu muži a chlapci v pondelok najmä na severe vymeniť za vedrá so snehom. Pri zamračenej oblohe by tu malo snežiť. Na zvyšku Slovenska sa očakáva prevažne polooblačné až oblačné počasie so snehovými prehánkami. Denné teploty budú nízke a dievčatá by si tak mali dávať pozor na prechladnutie. Pohybovať sa budú len od +3 do +8°C, na severe len slabo nad nulou.