VIDEO: Rím zasiahli extrémne búrky. Krúpy zasypali ulice

22.10.2018 o 17:43 - Ľubomír Franko
  • Článok

Mimoriadne silné búrky zasiahli počas uplynulej noci Rím. Do mesta priniesli návaly vody a miestami napadla aj polmetrová vrstva krúp. Doprava skolabovala.

VIDEO: Rím zasiahli extrémne búrky. Krúpy zasypali ulice

Extrémne silné búrky zasiahli počas noci talianske hlavné mesto Rím. Búrky priniesla tlaková níž vo vyšších vrstvách ovzdušia, ktorá ovplyvňovala počasie aj u nás. Búrky spôsobili v Ríme rozsiahle záplavy a miestami napadla obrovská vrstva krúp.

Voda spôsobila kolaps v doprave a to najmä v centre a vo východnej časti mesta. Z dôvodu mimoriadne silných búrok uzatvorili aj stanice metra Colli Albani, Lucio Sestio a Cinecittà na linke A a stanicu Pietralata na linke B. 

Miestami sa na uliciach akumulovala až polmetrová vrstva krúp, ktorá dokonca prinútila šoférov opustiť svoje automobily. Kolaps v doprave pretrvával až do neskorých večerných hodín, hasiči na odstránení následkov pracovali až do skorých ranných hodín.

Škody boli hlásené z viacerých oblastí, pričom zaplavená bola aj bazilika Svätého Sebastiána. Podľa správcov baziliku zaplavila voda až do výšky pol metra. 

Najnovšie správy