Víkend bude slnečný a teplý s teplotami aj nad +25 °C

- P.M.
Článok

Naše územie čakajú opäť, veľmi teplé dni. Víkendové počasie by malo priniesť slnečné počasie s teplotami až cez +25°C.

Víkend bude slnečný a teplý s teplotami aj nad +25 °C

Marcové vyhliadky naznačovali, že nás pravdepodobne čaká veľmi teplý apríl a nemýlili sa. Uplynulé dni boli na našom území veľmi teplé, pričom vo štvrtok sme zaznamenali denný rekord. Ten padol na juhovýchode Slovenska na hodnote +27,6 °C. Išlo tak o najteplejší 12. apríl v histórii meraní a mimoriadne teplo bude aj počas víkendu.

Prúdiť k nám bude veľmi teplý vzduch

V priebehu víkendu sa do našej oblasti bude dostávať veľmi teplý vzduch. Ten k nám bude prúdiť z oblasti Afriky. Teplo bude nielen na našom území, ale v mnohých oblastiach Balkánu a strednej Európy.

Vzduch k nám bude prúdiť medzi rozsiahlou oblasťou nízkeho tlaku, ktorá bude mať svoj stred nad centrálnym Stredomorím a tlakovou výšou so stredom nad Ruskom. 

Teploty pôjdu až nad +25 °C

Cez víkend zavládne na našom území krásne slnečné počasie. Prevládať by malo teplé počasie, ktoré v sobotu prinesie teploty od +18 do +24 °C a v nedeľu bude ešte teplejšie od +20 do +25 °C. Najvyššie teploty by sme mali zaznamenávať v oblasti juhovýchodného Slovenska, kde sa môžu teploty vyšplhať aj cez hranicu +25°C.

Očakávané teploty budú aj o 10°C vyššie ako je dlhodobý teplotný priemer na súčasnú ročnú dobu a teplé počasie tak skoro neskončí. Prevládať by totiž malo aj celý budúci týždeň.