Víkend prinesie aj slnečné lúče. V nedeľu opäť búrky

Článok
Cez víkend sa počasie na našom území konečne trochu upokojí a spoza mrakov vykukne aj slnko. Tešiť sa môžete aj na vysoké teploty.
Záver júla v celej našej oblasti bol veľmi nepriaznivý. Mnohé štáty bojovali, niektoré ešte bojujú s bleskovými povodňami, ktoré priniesli silné búrky. Môžeme spomenúť našu Vrátnu dolinu, ale aj východné Rakúsko alebo nepriaznivé počasie v Chorvátsku.
Bohužiaľ nadchádzajúci víkend nebude síce úplne dokonalý, ale sobota poteší každého priaznivcu dobrého počasia.

Do našej oblasti sa od východu rozšíri výbežok vyššieho tlaku po okraji ktorého prúdil do našej oblasti aj v priebehu pracovného týždňa teplejší a vlhší vzduch od juhu. Slnečné lúče, ktoré vykuknú najmä na východnom Slovensku zdvihnú denné teploty na +25 až +32°C. Schladiť môžu slabé búrky na západe Slovenska. Inak by počasie malo byť pomerne pokojné.

Nedeľa ešte začne s polojasným až polooblačným počasím pri ktorom sa teploty počas dňa dostanú na +26 až +32°C, no v priebehu popoludnia dôjde k zmene. Od západu sa nad našu oblasť začne nasúvať frontálne rozhranie, ktoré prinesie najmä do západnej časti územia búrky, prehánky a dážď. Zrážky by sa v priebehu večera a noci na pondelok mali postupne rozšíriť na celé naše územie.
img