Víkend sa postará o stabilnejšie, ale teplotne podpriemerné počasie

Článok
V noci na sobotu postupoval cez naše územie studený front. Za ním k nám začne prúdiť chladnejší vzduch, ale počasie sa udrží v stabilnejšom charaktere

Už je takmer isté, že mesiac október skončí vo viacerých európskych štátoch teplotne podpriemerný. Napriek tomu, že október bude v Európe studený, tak z globálneho hľadiska skončí opäť teplotne nadpriemerný. 

Chladnejšie budú aj posledné októbrové dni, ktoré sa taktiež budú pohybovať o zhruba 1 až 3°C pod hranicou dlhodobého teplotného priemeru a v podobne chladnejšom duchu začne aj november.

Víkend bude stabilný

Počas víkendu nás čaká prevažne pokojné počasie. Počas víkendu nás čaká prevažne premenlivý charakter počasia. Striedať sa tak bude slnko s mrakmi, ale zrážky hrozia len na severe nášho územia a to v podobe prehánok alebo slabého mrholenia.

Bude sa však ochladzovať

Za studeným frontom, ktorý počas uplynulej noci postúpil cez naše územie a priniesol len veľmi málo zrážok sa k nám otvorí prílev chladnejšieho vzduchu od severu. 

Chladný vzduch k nám bude prúdiť aj celý nasledujúci týždeň. Tento víkend prinesie denné teploty od +6 do +12°C. Teplejšie môže byť na západe nášho územia. 

Počas noci by sa mráz mal vyskytnúť len ojedinele v najchladnejších regiónoch Slovenska. Teploty budú klesať zväčša na +7 až 0°C.

Budúci týždeň s ďalším ochladením

Na animácii prúdenia vzduchových hmôt v hladine 850 hPa (cca. 1500 m n.m) možno vidieť zatekanie studeného vzduchu počas víkendu, ale ešte výraznejší prílev studeného vzduchu na začiatku novembra.

Dušičkové počasie prinesie chladnejšie počasie a po nich prídu aj zrážky, ktoré na horách a na severe môžu byť opäť aj v podobe snehu.

img