Východ zaleje voda. Spadne aj 40 mm zrážok

15.05.2018 o 17:29 - Ľ.F.
Článok

Zrážky postupne od juhu ustávajú, no ešte sa na niektorých miestach, najmä na krajnom západe budú naďalej vyskytovať. V miestach, kde sa ukázalo slnko však začína prebiehať rozvoj konvektívnej oblačnosti a vytvoriť sa tam môžu búrky. Ide najmä o oblasti v južnej polovici Slovenska a na východe.

Východ zaleje voda. Spadne aj 40 mm zrážok

Najviac zrážok spadlo zatiaľ v západnej polovici Slovenska, kde napršalo od 5 do 20 mm. Ojedinele napršalo aj viac a to najmä na západe Trenčianskeho kraja. V Hornej Súči, západne od Dubnice nad Váhom napršalo za posledných 24 hodín už 22,3 mm.


úhrn zrážok za 24 hodín, zdroj: SHMÚ

Dnešné trvalejšie zrážky budú postupne už ustávať. Vyskytnúť sa môžu najmä na krajnom západe a severozápade. V oblasti južnej polovice Slovenska sa však tvoria prehánky a vyskytnúť sa môžu ojedinele aj búrky (tie sa vyskytli už napríklad v Leviciach).

Ďalšie zrážkové pásmo dorazí na naše územie počas zajtrajšieho rána. To by malo byť opäť intenzívne a zasiahne najmä východ Slovenska. Pršať začne ráno a zrážky sa tu budú vyskytovať prakticky až do štvrtku večera. Dovtedy spadne na východe od 20 do 40 mm, ojedinele aj viac. Zrážky sa však ojedinele vyskytnú aj na iných miestach Slovenska, ako môžeme pozorovať aj na nasledujúcej animácii.