Začiatok meteorologickej zimy prinesie opäť sneženie

Článok
V priebehu dnešného dňa počasie na našom území začne ovplyvňovať oklúzny front. Ten sa postará o sneženie a klzké vozovky.
Dnes je pondelok a zároveň prvý decembrový deň. 1.december však nie je len taký obyčajný dátum. Pre meteorológov znamená začiatok meteorologickej zimy. Tá potrvá do konca februára. Počasie by sa tak malo správať zimne a ono sa skutočne začne tak správať a to už v priebehu dnešného dňa.

Počasie totiž na našom území začne ovplyvňovať oklúzny front. Ten v priebehu dňa bude prinášať zrážky predovšetkým na západné Slovensko v podobe intenzívnejšieho dažďa. Postupne sa však zrážky začnú rozširovať aj nad stredné a východné Slovensko. Tu sa však zrážky začnú postupne meniť na snehové.

V noci na utorok by malo na strednom Slovensku snežiť od nadmorskej výšky 300 metrov. Na východe očakávame sneženie aj v nižších polohách. V nižších polohách sa môže vytvoriť do rána poprašok snehu, prípadne slabá vrstva. Väčšia nádielka čaká vyššie polohy, kde môže napadnúť až do 15 cm nového snehu.

Na cestách sa tak opäť bude šmýkať. V nižších polohách môže dopravu skomplikovať ešte mrznúci dážď. Počas utorka sa zrážky v podobe snehu budú naďalej vyskytovať a to najmä na severe a východe. Snehová pokrývka však nebude mať dlhú trvácnosť a začne sa roztápať.