Začiatok týždňa prinesie opäť ochladenie. Záver by mal byť horúci

Článok
Stabilná šnúra slnečných a horúcich dní nás nečaká ani tento týždeň. Počasie bude v znamení premenlivej oblačnosti. Letný by mal byť víkend.

Počasie je v uplynulých dňoch ako na hojdačke. Chladnejšie dni striedajú tie teplé a naopak. Zatiaľ čo aj prvá polovica uplynulého týždňa bola ešte teplá, tak v druhej polovici prišlo ochladenie. Rozdielny bol aj víkend. V sobotu sa maximálne teploty nedostali nad +25°C a v nedeľu sa už šplhali k +30°C. Opäť však dorazí ochladenie.

V pondelok sa ochladí

Počas nedele začal cez naše územie od severu postupovať studený front, ktorý priniesol najmä na sever a východ nášho územia prehánky a búrky. Počas pondelka bude front postupovať ďalej na juh a opäť prinesie prehánky alebo aj búrky. Dnes predovšetkým na východ územia. Teploty sa ešte dostanú do +28°C.

Za frontom však od severu začne medzi tlakovou výšou so stredom nad Severným morom a tlakovou nížou so stredom nad Pobaltím prúdiť chladnejší vzduch a tak sa už v utorok ochladí len na +20 až +26°C. Na severe môže byť ešte aj chladnejšie.

Ďalšie dni by sa mali opäť niesť v premenlivom duchu počasia s prehánkami a s maximálnymi teplotami okolo +25°C.

Oteplenie príde cez víkend

Víkend a zároveň začiatok poslednej augustovej dekády by mal priniesť oteplenie. Počasie by sa malo dostať pod vplyv výbežku vyššieho tlaku a od juhozápadu by k nám mal začať prúdiť teplý vzduch. Toto prúdenie by sa malo udržať aj nasledujúce dni.

V sobotu by sa teploty mali dostať na +24 až +30°C a v nedeľu už na +26 až +32°C.