Zelený štvrtok prinesie snehovú nádielku

Článok
Počasie sa stále nemôže vyblázniť a aj najbližšie hodiny bude veľmi aprílové. Na severe pripadne aj niekoľko desiatok centimetrov snehu.
Aj naďalej je počasie na našom území pod vplyvom výraznej tlakovej níže, ktorá sa usadila nad Pobaltím a postupne sa presúva nad Ukrajinu. Okolo nej k nám prúdi chladný a vlhký vzduch od severozápadu, ktorý prináša aktuálne vyčíňanie počasia. Aj včera naše územie sužoval silný vietor, dážď, sneženie a búrky. Dnes to bude podobné, ale niekde očakávajte sneženie výdatnejšie.
 
Zelený štvrtok prinesie na sever množstvo bieleho snehu
Na zelenú trávu a bahniatka zabudnite. Ak sa nachádzate na severe Slovenska tak by ste mali zabudnúť aj na použitie auta bez zimných gúm.  Dnes sa totiž na severe husto rozsneží. V nižších polohách by malo napadnúť okolo 5 až 10 cm nového snehu. Vo vyšších polohách môže pripadnúť až okolo 20 cm snehu. Snežiť bude najmä popoludní.
Okrem toho bude fúkať aj vietor, ktorý vo vyšších polohách bude vytvárať snehové jazyky a záveje.
 
Zatiaľ čo na severe dnes môžu počítať so snežení, tak na zvyšku územia sa pripravte opäť na premenlivé počasie s prehánkami, ktoré môžu sprevádzať aj búrky. Dnešné teploty sa vyšplhajú na +3 až +9°C, na severe bude o niečo chladnejšie.
 
Stručne tak dnes očakávajte na severe sneženie, na juhu a západe aprílové počasie s prehánkami, krúpkami, prípadne opäť aj s búrkami.
Viac o situácii vo Vašom okrese NÁJDETE TU