Zima zasa odíde. Kedy sa vráti a nasneží opäť ?

21.01.2020 o 05:40 - P.M.
Článok

Uplynulý víkend priniesol do niektorých regiónov Slovenska novú snehovú pokrývku, ale ani tá sa dlho neudrží a roztopí sa. Ďalšia snehová pokrývka sa pritom tak skoro neočakáva. 

Zima zasa odíde. Kedy sa vráti a nasneží opäť ?

Tohtoročná zima patrí na našom území k tej najslabšej za uplynulé roky. Nedostatok snehu nie je len v nižších polohách, ale výrazný nedostatok a podpriemer je aj na našich horách a podľa vyhliadok sa to tak skoro nezmení. 

Uplynulý víkend ovplyvňoval počasie na našom území studený front, ktorý priniesol snehovú nádielku predovšetkým na Záhorie a do východných častí Podunajskej nížiny. Aj tu sa však sneh roztopí.

Počasie totiž začína od západu ovplyvňovať tlaková výš, ktorá sa v nasledujúcich dňoch bude presúvať cez naše územie smerom na východ.

Táto tlaková výš sa postará na našom území o slnečné a stabilné počasie.

V najbližších dňoch preto očakávajte prevažne jasné až polojasné počasie s teplotami počas dňa aj okolo +5 °C. V noci by malo mrznúť.

V závere týždňa sa tlaková výš bude nachádzať už východne od nášho územia a po jej zadnej strane začne do našej oblasti prúdiť teplejší a vlhší vzduch.

Ten prinesie inverzný charakter počasia a v nižších polohách preto počítajte s hmlami alebo s nízkou oblačnosťou.

Okrem hmiel bude aj teplo. Po rozpustení hmiel môžu teploty stúpať až k hranici +10 °C.

Podľa aktuálnych vyhliadok by sa zima mala na naše územie vrátiť najskôr v závere januára. Od severu by sa k nám mal prepadnúť chladnejší vzduch, ktorý prinesie opäť pokles teplôt a príchod sneženia.

Viac o vývoji na konci mesiaca a na začiatku februára nájdete TU.

Najnovšie správy