Zima zničila v Anglicku cesty. Na opravy dajú milióny

27.03.2018 o 19:46 - Devon - P.M.
Článok

Britské ostrovy majú za sebou jednu z najmrazivejších zím. Tuhá zima a mrazivé počasie poškodilo mnoho ciest. V Anglicku dá vláda na opravu 100 miliónov libier. 

Zima zničila v Anglicku cesty. Na opravy dajú milióny
zdroj: BBC

Vláda vyčlenila jednotlivým okrskom v Anglicku spolu 100 miliónov libier, ktoré sú určené na opravu poškodených ciest, ich renováciu a zlepšenie technológie, ktorá má zabrániť rýchlemu poškodeniu ciest.

Tohtoročná zima bola v Anglicku veľmi mrazivá. Mnohé oblasti zasypal sneh a potrápil aj celodenný mráz. Mrazivé počasie zničilo stovky kilometrov ciest. Vláda sa preto rozhodla prerozdeliť veľký balík peňazí, aby sa cesty čo najskôr dali do poriadku.

Najvyššiu sumu obdrží oblasť Devon a to až 4,5 milióna, pričom ďalších 2,5 milióna dostane výlučne na opravu cesty A379, ktorá patrí po zime k najpoškodenejším v celej krajine.

Časť peňazí je určená aj na prevenciu pre vedcov. Tí majú priniesť technológiu, ktorá má odhaliť najkritickejšie úseky a má označiť miesta, kde hrozí vyššia pravdepodobnosť vzniku výmoľu.

Tajomník ministerstva dopravy uviedol, že vláda sa rozhodla vyčleniť takýto veľký obnos peňazí, pretože ľudia si zaslúžia jazdiť po kvalitných cestách keď smerujú do práce alebo k svojej rodine. 

Uvidíme, či podobný prístup bude mať po zime aj naša vláda, pretože aj my si celkom iste zaslúžime jazdiť po kvalitných cestách :-)