Leto sa vráti už zajtra

Novinka

Naše územie sa dnes nachádza v oblasti prednej strane tlakovej níže. Zároveň sa cez juhovýchodné Poľsko ďalej nad Ukrajinu presúva brázda nízkeho tlaku vzduchu vo vyšších vrstvách ovzdušia. V súvislosti s touto brázdou máme najmä na strednom a východnom veľkú oblačnosť a ojedinele sa vyskytujú aj prehánky a to najmä na východe. 

Počas večerných a nočných hodín sa tlaková výš presunie ďalej na východ a naše územie sa postupne dostane na jej zadnú stranu. Znamená to obnovenie teplého južného prúdenia a nárast maximálnych denných teplôt. Oproti dnešnému dňu by sa malo otepliť takmer na celom území o 4 až 6°C. Maximálne denné teploty zajtra vystúpia na +21 až +26°C, najteplejšie bude na juhozápade územia, kde sa môžu teploty vyšplhať až do +28°C. 

Počas noci sa zmenší aj oblačnosť a prevažne malá oblačnosť pretrvá aj počas zajtrajšieho dňa. Do rána však budú pri vyjasnenej oblohe teploty klesať hlboko a najmä na severe sa môže vyskytnúť aj prízemný mráz. Rána budú takisto hmlisté, pozor si preto treba dávať najmä na cestách.

img
Očakávané denné maximá počas zajtrajšieho dňa
img
Zmena teploty za posledných 24 hodín