Na strednom Slovensku výdatne snežilo

Novinka

Cez naše územie momentálne prechádza výrazný okludujúci front, za ktorý k nám začal prúdiť studený vzduch. Tento front priniesol na mnohé miesta intenzívne zrážky, ktoré prešli naprieč celou republikou smerom na východ. Zrážky boli aj v najnižších polohách prechodne snehové, no snežilo najmä na strednom Slovensku od stredných polôh. Intenzívne sneženie sa vyskytlo napríklad v Banskej Bystrici či v oblasti Martina. Na severnej D1 v úseku Dubná Skala - Turany komplikovala čerstvá vrstva snehu dopravu. 

Zrážky sa postupne presunuli na východ, no ďalšie zrážky by sa mali vyskytnúť v nestabilnom vzduchu počas večera a noci. Momentálne sa tieto zrážky nachádzajú v Čechách, kde sa vyskytli už aj búrky. 

Okrem zrážok fúka aj nepríjemný nárazový vietor, ktorý dosahuje rýchlosť aj cez 10 m/s. Najsilnejšie z nižších polôh fúka v Liesku, kde nárazy dosahujú až 22 m/s. Intenzívny vietor a sneženie, zároveň teploty okolo 0°C sú momentálne na celej Orave či Kysuciach a takisto v Podtatranskej kotline a na Horehroní, kde sa očakáva tvorba snehových jazykov a závejov.