Nasledujúce dni budú veľmi teplé

- Ľ.F.
Novinka

Počas dnešného dňa ovplyvňuje počasie u nás brázda nízkeho tlaku vzduchu, ktorá sa presúva zo západnej Európy ďalej nad strednú Európu. Po jej prednej strane bude dnes do našej oblasti prúdiť teplý vzduch zo Stredomoria. 

Začiatok víkendu bude z hľadiska synoptickej situácie podobný. Nad našou oblasťou sa bude rozprestierať nevýrazná oblasť relatívne vyššieho tlaku vzduchu, po ktorej zadnej strane k nám bude od juhozápadu naďalej pokračovať prílev teplého vzduchu. V nedeľu bude po prednej strane tlakovej níže, presúvajúcej sa z Nórskeho mora nad Pobaltie do našej oblasti naďalej prenikať teplejší vzduch.

Najteplejší by však mal byť začiatok týždňa, kedy sa očakáva, že cez naše územie prejde výrazný teplý front v silnom severozápadnom prúdení. Za nim k nám prenikne ešte teplejší vzduch.

Očakávané denné maximá dosiahnu dnes 0 až +5°C, na juhozápade až do +8°C. V sobotu +1 až +5, na juhozápade do +7°C. V nedeľu +1 až +7°C a v pondelok budú teploty najvyššie, od +4 do +10°C, na juhozápade však môžu teploty ojedinele dosiahnuť +11 až +14°C.

Napriek vysokým teplotám sa neočakáva slnečné počasie. Prítomná bude veľká oblačnosť, s rannými hmlami a miestami sa bude vyskytovať aj celodenná nízka oblačnosť. 

Pre pondelok stále platí veľká miera nepravdepodobnosti a je šanca, že namiesto teplého vzduchu k nám prenikne studený vzduch od severozápadu. O prípadných zmenách budeme informovať.