Ráno dorazia búrky. Intenzívne budú popoludní

- P.M.
Novinka

Studený front aktuálne ovplyvňuje počasie v mnohých štátoch strednej Európy, západne od nášho územia. Búrky dnes priniesli intenzívne prívalové zrážky, silné poryvy vetra a krúpy. Búrky by v priebehu ranných hodín mali začať ovplyvňovať počasie aj na našom území, pričom v priebehu dňa začnú naberať na intenzite a najmä na severe a východe územia môžu byť veľmi intenzívne.

Prvé búrky by už okolo 8:00 mali doraziť do oblasti Bratislavy a Záhoria z Rakúska. Búrky prinesú predovšetkým intenzívnejšie zrážky. Búrková činnosť by sa mala pohybovať z oblasti Záhoria a Bratislavy smerom k juhovýchodu cez juhozápad Podunajskej nížiny. Tu by sa mali búrky presúvať v dopoludňajších hodinách.

Výraznejšie búrky by sa mali formovať okolo poludnia na studenom fronte v oblasti Moravy a po 13:00 by mali doraziť nad severozápadné Slovensko. Búrky môžu byť aj veľmi intenzívne a to najmä na severe stredného Slovenska. Sprevádzané budú silným poryvom vetra a prívalovými zrážkami. Vyskytnúť sa však môže aj intenzívnejšie krupobitie.

Najintenzívnejšie búrky by sa však mali vyskytnúť v druhej časti popoludnia a podvečer na východnom Slovensku. Instabilita by tu mala byť najväčšia a búrky tak budú mať dostatočnú energiu. Naviac front prinesie výraznú dynamiku. Na východe je tak vysoká pravdepodobnosť výskytu supercelárnych búrok. 

Ako sa budú zajtrajšie búrky a zrážky vyskytovať na našom území si pozrite na nižšie priloženej animácii:

Zajtrajšie búrky tak budú úradovať už od ranných hodín, pričom tie najintenzívnejšie by sa mali vyskytovať v priebehu popoludnia a večer. Podrobnejšie informácie o zajtrajších búrkach vo Vašom okrese si prečítajte TU.