V Ríme sa dnes vyskytlo tornádo

- Rím - Ľ.F.
Novinka

Veľmi silné búrky dnes zasiahli stredné Taliansko. Búrky boli veľmi dobre organizované. Zatiaľ čo na severe sa tvorili búrky v tzv. train effecte, tj. repetitívne sa tvorili na jednom mieste, v oblasti Ríma sa tvorili supercelárne búrky. Jedna z nich bola dostatočne silná na to aby vyprodukovala tornádo. 

Bohužiaľ, tornádo si vyžiadalo aj obete. 25-ročný muž bol usmrtený v oblasti Ladispoli, keď naňho spadol železný rám. Neďaleko neho sa práve vtedy nachádzala rýchla zdravotná služba, mužovi sa však pomôcť už nedalo. Ďalšie 2 obete sú hlásené zo severného Ríma. Do nemocníc prijali podľa informácii talianskej agentúry Ansa v súvislosti s tornádom viac než 60 ľudí, nikto z nich však nebol ťažko zranený.

Novembrové tornáda v Taliansku sú veľmi zriedkavé, no vyskytli sa už viackrát. Tornádo o sile F1 sa vyskytlo 27. novembra 2012 v oblasti Rosignano Marittimo, ďalšie napríklad o deň neskôr v oblastiach Taranto, Statte a Crispiano. Druhé tornádo malo silu F3 a spôsobilo 42 zranení a za následok malo aj jednu obeť. Ďalšie napríklad 5.11.2014 o sile F1 (oblasť Ognina) alebo 12.11.2014 F2 (oblasť Monacizzo).

+++ SERIE DI TORNADO VICINO ROMA +++ Colpito un palazzo, morti e feriti gravi. Uno scenario impressionante  (video Eric Pirrotta)

Posted by Notizie.it on 6. november 2016