Aj nasledujúce dni budú oblačné a upršané. Teplo je v nedohľadne

Článok
Jesenné počasie naplno odštartovalo. September je zatiaľ premenlivý a pomerne vlhký. Vyhliadky na babie leto sú zatiaľ pesimistické.

Prvá polovica septembra na naše územie prinášala premenlivé počasie. To malo typicky jesenný charakter, kedy sa dni so slnečným počasím rýchlo striedali s oblačnými a upršanými dňami. Počasie ovplyvňovalo niekoľko postupujúcich frontálnych systémov, ktoré sa na našom území vlnili a takýto charakter počasia by na našom území mal panovať aj nasledujúce dni.

Pred nami je opäť vlhký týždeň

V priebehu nedele počasie ovplyvňuje plytká tlaková níž, ktorá sa cez našu oblasť presúva nad východnú Európu a s touto tlakovou nížou je spojený front, ktorý sa nad našou oblasťou vlní. Na viacerých miestach panuje daždivé počasie a tak to bude až do pondelňajšieho rána, kedy začnú zrážky od západu ustávať.

To sa totiž bude nad našu oblasť nasúvať výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Ten sa postará o dočasné ukludnenie zrážkovej činnosti. Pondelok však veľmi priaznivý nebude a na viacerých miestach bude prevládať prevažne oblačné počasie.

Od utorka začne počasie na našom území ovplyvňovať ďalšia tlaková níž, ktorá sa prehĺbi nad Jadranom a bude postupovať do našej oblasti. Utorok aj streda by na naše územie mali priniesť opäť oblačné počasie s výraznými zrážkami.

 

Teploty budú veľmi nízke

Nadchádzajúce dni budu opäť pomerne chladné. Maximálne denné teploty nemusia stúpať nad hranicou +20°C. Túto hranicu počas daždivého počasia určite neprekročíme. Podľa mapky očakávaných teplotných anomálii prinesú nadchádzajúce dni na naše územie teplotne výrazne podpriemerné počasie. 

 

Popoludňajšie teploty sa môžu pohybovať aj o 5 až 10°C pod hranicou dlhodobého priemeru. 

 

 

Pred nami sú tak opäť chladné a upršané dni a vyzerá to tak, že babie leto zatiaľ nedorazí. Vyhliadku počasia do konca septembra si prečítajte TU.

img