AKTUÁLNE: Sneh napadne najmä na severe. V Alpách pripadne aj meter sne

Článok
Od severozápadu prúdi do našej oblasti chladný vzduch. Nasledujúce dni najmä na severe poriadne nasneží. Na celom území sa rozfúka a ochladí.
V priebehu noci na nedeľu začne cez naše územie postupovať frontálny systém. Ten prinesie na mnohé miesta Slovenska sneženie. Výška nového snehu by sa na našom území mala pohybovať do 3 cm. Viac snehu pripadne v severnej a v západnej polovici územia. Tu sa výška nového snehu bude pohybovať do niekoľkých centimetrov. Na juhozápade sa však spočiatku bude udržiavať teplejšia vzduchová hmota, a tak v nížinách bude spočiatku len pršať, prípadne padať dážď so snehom. Nový sneh tu pripadne od výšky cca. 250 metrov. Biele tak budú aj vyššie časti Bratislavy.

V priebehu nedeľňajšieho rána však sneženie na väčšine územia bude slabnúť. Naďalej však bude snežiť na severe Slovenska. Tu by malo snežiť aj počas väčšiny pondelka. Sneženie tu prinesie chladnejšie a vhlšie severozápadné prúdenie, ktoré v zimnom období prináša výraznejšie snehové zrážky.
ANIMÁCIA: Grafické znázornenie očakávaného skupenstva zrážok. Na severe si môžete všimnúť trvalejšie sneženie. Na juhozápade sa vyskytnú aj zrážky zmiešané. Mapa k dispozícii TU
 
Na severe územia môže vo vyšších polohách napadnúť od 15 do 35 cm snehu. Výraznejšie snehové zrážky sa však očakávajú v Európe. Najmä v Alpách môže napadnúť až meter nového snehu.
ANIMÁCIA: Očakávané celkové zrážkové úhrny. Mapa k dispozícii TU
 
Nakoľko vývoj počasia nie je vždy jednoznačne daný, tak odporúčame sledovať najaktuálnejšie informácie, ktoré nájdete TU.
img