Búrky na začiatku týždňa. Horúčavy až v júni

Článok
Aj začiatok nového týždňa prinesie do našej oblasti celkom slušné zrážky. Stabilné počasie síce príde na konci mesiaca, ale horúčav sa nedočkáme.

Prvé dni nového týždňa bude na našom území ovplyvňovať počasie brázda nižšieho tlaku v rámci ktorej bude cez naše územie postupovať frontálny systém. Pondelok a utorok tak prinesú prevažne veľa oblačnosti a aj zrážok.

 

Pondelok by mal byť najpríjemnejší na západnom Slovensku, kde sa očakáva prevažne oblačné počasie. Zrážky by sa tu mali vyskytovať len ojedinele. Iná situácia bude na strednom a východnom Slovensku, kde sa očakáva zamračené počasie s dažďom. Na juhu a východe Slovenska však treba počítať aj s búrkami.

Teploty sa dostanú na +16 až +22°C, na východe môže byť až do +25°C.

 

Utorok už prinesie zrážky aj na západné Slovensko. Pršať by malo na viacerých miestach, pričom opäť najmä na juhu a východe očakávajte aj búrky. Teploty už budú nižšie a počas dňa sa budú pohybovať od +16 do +22°C, na severe len okolo +14°C.

 

V nasledujúcich dňoch teploty ešte viac poklesnú a v stredu by na našom území nemali prekročiť hranicu +20°C. K ochladeniu sa pridá aj silný severozápadný vietor.

 

Vyhliadka na ďalšie dni predpokladá postupne stabilné počasie s minimom zrážok. Ortuť teplomera by sa mala postupne dvíhať až k +25°C. Horúčavy a teploty okolo +30°C sa predpokladajú na začiatku júna.

img