Búrok bude ubúdať a horúčav zasa pribúdať

- P.M.
Článok
Po ako tak v celku príjemných dňoch, počas ktorých nás chladili búrky je už pred nami šnúra teplého a suchého počasia s teplotami aj nad +35°C

Prítomnosť plytkej tlakovej níže, ktorá už niekoľko dní ovplyvňuje počasie na našom území priniesla o niečo vlhší vzduch. Práve v tomto vlhkom vzduchu sa v priebehu popoludnia najmä v horských oblastiach vyvíjala kopovitá oblačnosť z ktorej sa neskôr vytvorili búrky. Tie prinášali vlahu. No najbližšie dni už budú suchšie a búrky nebudú mať podnet sa tvoriť. Pripraviť sa musíme na horúce dni.

 

Slnečný deň s minimom búrok bude už piatok. Slnečné počasie bude dvíhať ortuť teplomera na +30 až +36°C a viať bude len slabý vietor.

Blížiaci sa víkend by mal priniesť na celé územie slnečné a horúce počasie s teplotami od +30°C na severe územia až po +37°C na juhu územia. Teplo bude aj v noci. Teplota by sa mala pohybovať v intervale +25 až +17°C.

Búrky by sa na naše územie mohli vrátiť už v nedeľu a v pondelok, kedy počasie ovplyvní svojimi zvyškami rozpadajúci sa studený front. Búrky sa však najskôr vyskytnú na severe územia, a tak nepotešia všetkých.

Vyhliadka počasia a teplôt na nasledujúce dni

Teploty by sa až do začiatku poslednej augustovej dekády mali šplhať na maximálne hodnoty nad +30°C. Druhá polovica mesiaca by však už mala byť vlhšia, čo by malo priniesť viac búrok.