Čaká nás opäť stabilné počasie. To tu zotrvá niekoľko dní

24.11.2020 o 07:18 - Peter Minárik
  • Článok

Počas uplynulých hodín prešlo cez naše územie niekoľko frontálnych systémov, no nasledujúce hodiny sa počasie upokojí a opäť nás čaká stabilný, no inverzný charakter počasia.

Čaká nás opäť stabilné počasie. To tu zotrvá niekoľko dní

Slovenskom počas uplynulých hodín prešlo niekoľko frontálnych systémov. Vďaka ním sa na našom území striedalo niekoľko teplotne rozdielnych vzduchových hmôt.

Vplyvom toho sa vyskytovali slabé zrážky, ale keďže v prízemnej vrstve bolo pomerne chladno, tak zrážky, ktoré vypadávali na podchladenom zemskom povrchu aj namŕzali. To sa však nasledujúce hodiny zmení. Počasie sa totiž stabilizuje.

Do našej oblasti sa rozširuje tlaková výš, ktorá nasledujuce dni prinesie na naše územie stabilné počasie. Stabilné však neznamená, že bude aj pekné.

Do našej oblasti totiž bude prúdiť teplejší a vlhší vzduch, v dôsledku ktorého nás čaká inverzný charakter počasia. V nižších polohách tak bude prevažne zamračené a hmlisto, zatiaľ čo na horách bude panovať pekné slnečné počasie.

Takýto charakter počasia nás čaká zrejme až do víkendu, kedy sa črtá cez naše územie prechod studeného frontu, ktorý by na naše územie mal priniesť ochladenie a zrejme aj zrážky, ktoré by aj v nižších polohách mohli byť snehové. Viac o vývoji počasia na nasledujúce dni nájdete TU.

Najnovšie správy