Čaká nás sneženie. Kde bude snežiť a kde aj napadne ?

04.05.2019 o 08:57 - Peter Minárik
  • Článok

Víkendové počasie bude pod vplyvom studeného frontu, ktorý k nám bude prinášať zrážky, no zároveň sa postará aj o ochladenie. Vďaka tomu začne klesať hranica sneženia, ktorá by mala poklesnúť až do nižších polôh.

Čaká nás sneženie. Kde bude snežiť a kde aj napadne ?

Po víkende budú jasať asi všetci poľnohospodári. Celý víkend a ešte aj v pondelok budeme pod vplyvom studeného frontu, ktorý sa nad našou oblasťou vlní, čo znamená, že k nám bude neustále prinášať plošnejšie a trvalejšie zrážky, ktoré naša zem potrebuje. 

No okrem zrážok sa studený front prejaví aj na ochladení a najvýraznejšie to pocítime v pondelok ráno. Na niektorých miestach totiž bude aj snežiť.

Snežiť bude aj mimo hôr

Hranica sneženia začne na našom území klesať už v nedeľu večer. Hranica sneženia poklesne do stredných polôh a bude naďalej klesať. Sneh už začne pokrývať naše horské polohy a do rána bude hranica sneženia ďalej klesať.

V pondelok ráno sa očakáva, že bude hranica sneženia ležať už na kóte 400 m n.m. Snehové vločky tak budú padať na viacerých miestach, najmä severného Slovenska.

Na nižšie priloženej mape môžete vidieť, kde všade sa očakáva sneženie. 

Očakávané množstvo snehu

Snežiť by tak malo napríklad na takmer celej Orave, či na Kysuciach. Výraznejšie bude snežiť samozrejme na horách.

Sneh sa všade neudrží

To, že bude v pondelok ráno snežiť ešte neznamená, že aj nasneží. Teploty sa totiž v nižších polohách severného Slovenska nebudú pohybovať pod nulou.

Na mape môžete vidieť v ktorých oblastiach bude v pondelok ráno snežiť.

Očakávané teploty

Ako vidíte, mráz čaká predovšetkým horské oblasti a práve tam bude snehová pokrývka pribúdať najvýraznejšie.

Napríklad v oblasti hôr môže napadnúť aj niekoľko desiatok centimetrov snehu.

To, že v pondelok ráno síce bude snežiť aj v nižších polohách severného Slovenska, neznamená, že by ste radšej mali zostať so svojimi autami, ktoré už máte na letných pneumatikách doma. Pokiaľ nebývate v horských oblastiach, tak sneh by napadnúť na vozovky nemal. 

Najnovšie správy