Čaká nás výdatnejší dážď. V noci sa rozšíria zrážky

29.05.2019 o 19:16 - Peter Minárik
  • Článok

Aj naďalej počasie na našom území ovplyvňuje studený front, ktorý sa v noci postará o výraznejšiu vlnu dažďa. Tá bude zotrvávať aj počas zajtrajšieho dňa.

Čaká nás výdatnejší dážď. V noci sa rozšíria zrážky

Pred nami sú ďalšie upršané hodiny. Nad naše územie sa v priebehu večera bude od juhu rozširovať výraznejšie zrážkové pole, ktoré na naše územie prinesie trvalejšie zrážky.

Už v týchto chvíľach sa výraznejšie rozpršalo v Podunajskej nížine, kde z búrkovej činnosti prešli zrážky do trvalejšieho charakteru. V tejto oblasti sa očakávajú najvýraznejšie zrážkové úhrny a pršať by tu mohlo až do zajtrajšieho večera. Počas noci sa však zrážky rozšíria aj inde.

Zrážková činnosť sa od juhu rozšíri najmä nad juhovýchodnú polovicu Slovenska, a tak výdatne bude pršať najmä na juhu a východe. Na východe sa rozprší najmä po polnoci. 

Zrážky sa postupne dostanú aj nad stredné, či časť západného Slovenska, kde by mali postupne ustávať a to v priebehu zajtrajších večerných hodín.

Zaznamenané celkové zrážkové úhrny
Očakávané celkové zrážkové úhrny

Na juhu a východe by malo spadnúť priemerne od 20 do 30 mm zrážok. Ojedinele, napríklad na juhu západného Slovenska môže spadnúť aj viac. Najmenej zrážok sa očakáva na krajnom severozápade.

Najnovšie správy