Cez víkend nás čaká zmena v počasí. Nástrahami bude sneženie, v nižšíc

Článok
Víkendové počasie a zároveň posledný víkend v mesiaci november prinesie zmenu v charaktere počasia. Chladnejšie počasie vystrieda teplejšie.

Prvý sneh sa na horách a v niektorých oblastiach severného Slovenska objavil v priebehu októbra. Ďalšia vlna chladnejšie počasia prišla uplynulé dni. Prvý tohtoročný sneh zažili obyvatelia severozápadného, severného a východného Slovenska. Obyvatelia zvyšných regiónov nášho územia si na prvý sneh budú musieť ešte počkať. Chladnejšie počasie, ktoré aktuálne panuje v našej oblasti vystrieda teplejšie.

Prvá polovica víkendu prinesie mokrý sneh aj poľadovicu

Sobotňajší charakter počasia bude na celom našom území oblačný až zamračené. Najmä vo východnej polovici územia však postupne pribudnú zrážky a rozprší sa. Sneženie sa očakáva len v oblastiach severného Slovenska.

Noc na nedeľu bude mimoriadne pestrá. Zrážky by sa v prvej polovici noci mali rozšíriť nad Slovensko a očakáva sa prevažne dážď alebo dážď so snehom. Predpokladaná hranica sneženia sa veľmi mení. Očakáva sa, že snežiť bude od výšky 500, na strednom a severnom Slovensku prevažne aj v nížinách. V oblastiach, kde budú padať tekuté zrážky však treba byť mimoriadne opatrní. Nočné teploty totiž poklesnú na 0 až -5°C a mokré vozovky sa tak budú meniť na sklo.

V nedeľu prechodné vyčasenie

V druhej polovici noci na nedeľu začnú zrážky ustávať a oblačnosť sa bude zmenšovať. Počas dňa zavládne prevažne jasné až polooblačné počasie s dennými teplotami od 0 do +8°C. V priebehu popoludnia sa však od severozápadu bude nasúvať ďalšia oblačnosť, ktorá prinesie výraznejšiu zmenu.

Posledný novembrový deň bude upršaný

V priebehu pondelka začne cez naše územie postupovať teplý front, ktorý prinesie na mnohé miesta dážď. Snežiť bude len na horách. Denné teploty pôjdu na +3 až +7°C, na západe až nad +10°C.

ANIMÁCIA: Očakávaná hranica sneženia počas víkendu

Teplé počasie bude pokračovať aj na začiatku decembra. Ďalšie ochladenie a šancu na sneh v nižších polohách prinesie až príchod Mikuláša.