Cez víkend nás čakajú výdatné zrážky. Naprší aj cez 50 mm

06.09.2019 o 11:20 - Ľubomír Franko
  • Článok

Cez víkend zasiahnu Slovensko výdatné zrážky. Dôvodom bude tlaková níž, ktorá sa bude nachádzať na severe Talianska. Po jej prednej strane bude nad naše územie prúdiť teplý a vlhký vzduch.

Cez víkend nás čakajú výdatné zrážky. Naprší aj cez 50 mm

Počasie sa začne meniť už dnes večer. Od západu dorazí nad naše územie studený front, ktorý sa bude vlniť. Počas dňa očakávame prevažne oblačné počasie, s ojedinelými prehánkami, ktoré sa môžu vyskytnúť najmä na strednom a západnom Slovensku.

Vo večerných hodinách a v noci na sobotu sa na západe rozprší. Do sobotňajšieho rána tam môže napršať do 15 mm zrážok.

Výdatné zrážky dorazia cez víkend

Výrazné zrážky sa očakávajú najmä v prvý víkendový deň. V dopoludňajších hodinách dorazí od juhozápadu intenzívny dážď. 

Ten by sa mal počas celej soboty vyskytovať najmä v západnej polovici Slovenska, počas dňa sa rozprší aj na strednom Slovensku.

Pršať bude až do večera, pričom zrážkové pásmo sa bude presúvať ďalej na východ. Do soboty večera naprší od 10 do 20 mm zrážok, v hornatých oblastiach až do 30 mm.

Zrážky sa očakávajú aj v nedeľu. Budú aj výdatné, pršať by malo najmä na strednom Slovensku a v západnej polovici východného Slovenska. Napršať by tam malo ďalších 30 až 40 mm, v hornatých oblastiach to môže byť aj viac.

V pondelok očakávajú modely ďalšiu vlnu zrážok. Opäť dorazia od juhu a zasiahnuť by mali opäť celé územie. Najviac zrážok ale očakávajú na strednom Slovensku, v Banskobystrickom kraji môže napršať ďalších 30-40 mm.

Čaká nás séria troch daždivých dní. Celkovo môže v hornatých oblastiach stredného Slovenska napršať aj viac ako 100 mm zrážok, čo môže viesť aj k lokálnemu vzostupu hladín riek.

Najnovšie správy