Cez víkend sa začne otepľovať, ale rána budú chladné

Článok
Do našej oblasti začal zatekať chladnejší vzduch. Počas víkendu sa však začne otepľovať, ale pripraviť sa treba na chladné rána. Hrozia aj mrazíky.

Za studeným frontom, ktorý sa v priebehu stredy presunul cez naše územie a priniesol búrky začal od severozápadu prúdiť do našej oblasti chladnejší vzduch. V tomto chladnejšom vzduchu sa aktuálne do našej oblasti rozširuje výbežok vyššieho tlaku. Ten prinesie pomerne priaznivé víkendové počasie, ale ráno budete potrebovať bundy. Na severe aj hrubšie. Vyskytnúť sa môžu aj prízemné mrazíky.

V sobotu pribudne oblačnosť až popoludní

V sobotu sa síce zobudíme do slnečného, ale chladného rána. Počas noci bude teplota klesať aj pod +10°C a ranné minimá sa budú pohybovať v intervale +11 až +4°C. V dolinách a kotlinách na severe územia sa v prízemnej vrstve môže vyskytnúť slabý prízemný mráz.

Počas dňa sa však vzduch ohreje na +22 až +27°C, na severe na +20°C. Na oblohe bude po celý deň krásne slnečné počasie. Oblačnosť sa začne nasúvať podvečer od severozápadu.

Nedeľa už teplejšia

Noc na nedeľu bude o niečo teplejšia. Ranné minimá poklesnú na +15 až +7°C. V priebehu dňa sa však začne vzduch ohrievať na príjemné letné teploty. Ortuť teplomera sa popoludní vyšplhá na +25 až +31°C.

Počas dňa očakávajte opäť jasné až polooblačné počasie. Horšie to bude na severe, kde bude viac mrakov a vyskytovať sa môžu aj prehánky.

Začiatok týždňa prinesie mierne zrážky a ochladenie, ktoré určite poteší poľnohospodárov.

img