Dnes prídu silnejšie búrky. Vystrájať budú aj zajtra

16.06.2019 o 09:28 - P.M.
Článok

Studený front dnes začne ovplyvňovať počasie na našom území a už o niekoľko desiatok minút prinesie prvé búrky, ktoré budú na našom území aj intenzívnejšie.

Dnes prídu silnejšie búrky. Vystrájať budú aj zajtra

Dnešný deň ukončia na našom území búrky. Tie budú aj výraznejšie a intenzívnejšie. Sprevádzané budú nebezpečnými sprievodnými javmi. 

Búrky sa začnú vytvárať na studenom fronte ešte zrejme krátko predpoludním. V priebehu popoludnia ich však v prehriatom vzduchu bude výrazne viac. 

Jednotlivé búrkové jadrá, ktoré sa začnú vytvárať sa budú pohybovať smerom k severu až severovýchodu, pričom sa budú postupne na seba viazať a vytvárať celistvejšie a kompaktnejšie búrkové bunky.

Tie prinesú predovšetkým prívalové zrážky, no treba si dať pozor aj na krupobitie, ktoré sa v jadrách jednotlivých búrok môže ojedinele objaviť.

Búrková aktivita môže byť lokálne až veľmi výrazná. Slabnutie búrok sa očakáva až po západe Slnka, no treba počítať s tým, že sa môžu vyskytovať aj počas noci. Opäť ich bude viac v priebehu zajtrajšieho dňa a to najmä na juhu a východe krajiny.