Fotky, aké sa často nevidia. Istanbul pokryl počas týždňa sneh

22.01.2021 o 11:31 - Dominik Cenkner
  • Článok

V uplynulých dňoch vládla v Európe a blízkom okolí pani zima. Kým niekde sa jej vláda niesla v znamení nízkych teplôt, inde sa zas mohli tešiť zo snehovej pokrývky.

Fotky, aké sa často nevidia. Istanbul pokryl počas týždňa sneh
Zasnežený Istanbul, Foto: Twitter.com/Safiya

Po čase sa čerstvej snehovej nádielky dočkali napr. Sahare, ale aj v Istanbule. Sneženie v týchto lokalitách sa z času na čas vyskytne, pohľad na zasnežené mesto alebo púšť však stále stojí za to. 

Začiatkom minulého týždňa v meste rozprestierajúcom sa na hraniciach Európy a Ázie stúpala teplota takmer k +20 °C. V pondelok 11. januára v európskej časti sa vyšplhala na 19,7 °C. O deň neskôr v ázijskej časti dokonca na +19,8 °C.

Stačilo však len sedem dní na to, aby sa situácia rapídne otočila. Do oblasti sa totiž prihnal studený vzduch a hneď bolo o 26 °C chladnejšie. 

Atatürkovo letisko 19. januára ráno hlásilo -6,2 °C. Na ostatných staniciach v okolí mesta teplotné minimum pohybovalo okolo -2 °C až -4 °C. 

Mráz však v oblasti panoval aj noc predtým. Spomínané letisko 18. januára ráno hlásilo minimum -4,4 °C. K mrazom sa pridalo sneženie a tak na zemi postupne ležala dvojcentimetrová snehový pokrývka. 

Práve v pondelok 18. januára na severe Istanbulu do 9. hodiny spadlo 15 mm zrážok. Spočiatku sa však teplota držala ešte tesne nad bodom mrazu. 

V priloženej fotogalérii si tak môžete pozrieť krásne zábery zasneženého Istanbulu. Podľa dostupných údajov v niektorých lokalitách spadlo okolo 10 cm snehu, takže sa rozhodne je na čo pozerať. 

Najnovšie správy