FOTO: Slovensko zasypáva sneh. Sypať bude do rána

Článok
Cez naše územie aktuálne postupuje pomerne výrazný studený front, ktorý na viaceré miesta nášho územia prináša sneženie. Sypať bude až do rána

Tento týždeň priniesol skutočný zvrat počasia a pre niekoho aj skazu. Po včerajších mrazoch, ktoré narobili poľnohospodárom škodu k nám dnes prišlo výdatné sneženie, ktoré sme postrádali celý december minulého roka. Za dnešné sneženie by sa nemusel hanbiť ani január.

Cez naše územie aktuálne postupuje výrazný studený front s výdatnými zrážkami. Nakoľko sa front vlní, tak zrážky sú stacionárne a len veľmi pomaly sa odsúvajú z nášho územia. Za uplynulých 18 hodín spadlo na severe Slovenska už viac ako 20 mm zrážok, pričom v polohách od 700 metrov sa jedná výlučne o sneženie. Prechodne však hranica sneženia klesá aj nižšie a sneží aj v takej Handlovej alebo v Martine.

Aktuálne teploty sa na väčšine nášho územia pohybujú len od 0 do +7°C. Teplejšie je ešte na východe a to až do +15°C. Tu ešte studený vzduch za frontom neprišiel.

Na horách a vo vyšších polohách husto sneží, pričom sneh komplikuje dopravu najmä vo vyšších polohách. Intenzívne sneženie by malo pokračovať a ustávať by malo až počas noci. Takto to aktuálne vyzerá na našom území:

Vysoké Tatry

Nízke Tatry


Veľká a Malá Fatra

 

Orava a Kysuce

Ďalšie oblasti stredného Slovenska

img