Lavína v Alpách usmrtila štyroch nemeckých lyžiarov

28.04.2019 o 19:24 - Ľ.F.
Článok

V lavíne vo švajčiarskych Alpách zahynuli štyria nemeckí lyžiari informovala v nedeľu polícia v južnom švajčiarskom kantóne Valais. Nešťastie sa stalo už v piatok, no kvôli nepriaznivým podmienkam mohli začať záchranné práce až v sobotu.

Lavína v Alpách usmrtila štyroch nemeckých lyžiarov
Ilustračná foto, zdroj: Pixabay

Pátranie sa začalo hneď po nahlásení nezvestnosti lyžiarov, ale záchranári našli a odviezli telá až v sobotu popoludní. Záchranári pátrali po obetiach pomocou zariadení na vyhľadávanie ľudí zasypaných lavínou a začalo sa aj vyšetrovanie smrti Nemcov, uviedla už skôr polícia.

Obete ešte oficiálne neidentifikovali, ale podľa nemeckého denníka Rheinische Post boli všetci štyria lyžiari členmi pobočky Nemeckého alpského spolku v Düsseldorfe. Najmenej dvaja z týchto členov boli známi ako veľmi skúsení športovci, dodal denník bez uvedenia ich totožnosti. 

"Lavína sa odtrhla zo svahov hory a zavalila ich," uviedol Reinhard Bittel z miestnej záchrannej horskej služby pre webovú stránku švajčiarskeho denníka 20 Minuten. "Skupina nemala šancu," povedal. Štvoricu lyžiarov pochovala vrstva snehu hrubá tri metre, dodal Bittel. Do odvozu tiel sa zapojilo osem záchranárov a dva vrtuľníky.

zdroj: TASR