Na Dunaji pri meste Linz sa vytvorila dlhá ropná škvrna

- Linec - P.M.
Článok

Tenkú vrstvu ropnej látky objavili dopoludnia najskôr v oblasti linzského prístavu, prieskum policajného vrtuľníka však ukázal, že znečistenie sa začína už nad hornorakúskou metropolou.

Na Dunaji pri meste Linz sa vytvorila dlhá ropná škvrna
zdroj: TASR

Na úseku Dunaja pri rakúskom meste Linz sa v sobotu vytvorila ropná škvrna v celkovej dĺžke okolo 20 kilometrov. Na rieke a okolo nej zasahovali početné posádky hasičských zborov. Pôvod znečistenia zatiaľ nie je známy, prípad však už vyšetruje aj polícia, informovali rakúske médiá.

Tenkú vrstvu ropnej látky objavili dopoludnia najskôr v oblasti linzského prístavu, prieskum policajného vrtuľníka však ukázal, že znečistenie sa začína už nad hornorakúskou metropolou a siaha po elektráreň Abwinden.

Tam zasahujúce zložky vytvorili nornú stenu cez celú šírku rieky, ďalšie použili aj na ochranu brehov na viacerých miestach znečisteného úseku, vyplýva z informácií verejnoprávneho rozhlasu a televízie ORF.

Hovorca hasičov medzičasom pre tlačovú agentúru APA povedal, že pôvod znečistenia by sa mohol nachádzať v elektrárni Ottensheim. Škvrna sa začína približne v tejto časti Dunaja.