Na Slovensku výrazne sneží aj v nížinách, no zajtra príde dážď

09.02.2021 o 16:40 - Veronika Salayová
  • Článok

Dnes sa rozsnežilo najmä v južných oblastiach Slovenska, kde už pribudlo niekoľko centimetrov čerstvého snehu. Zajtra však už príde dážď. 

Na Slovensku výrazne sneží aj v nížinách, no zajtra príde dážď
Tvrdošovce. Foto: Klara Baloghova/ FB iMeteo

Zrážkové pole ovplyvňuje počasie na našom území od predobedňajších hodín, kedy sa objavili zrážky predovšetkým v južnej polovici nášho územia.

Cez Balkán a Maďarsko a cez Slovensko sa smerom na Ukrajinu presúvala ďalšia tlaková níž, ktorá nad naš územie priniesla výrazne zrážkové pole.

V dôsledku nízkych teplôt v južných okresoch výrazne snežilo aj v nížinách. Aktuálne sneží na Podunajskej nížine, na celom západnom a strednom Slovensku a zrážkové pole sa postupne presúva na východ. 

Snežiť by malo až do večerných hodín a potom budú zrážky na našom území ustávať. Podľa aktuálnych výpočtov numerických modelov by v týchto regiónoch  mohlo pripadnúť 4 až 9 cm nového snehu.

Zajtra však snehové zrážky vystriedajú kvapalné. Zrážky sa začnú nasúvať k nám v ranných hodinách od juhozápadu. Na väčšine územia bude v južných oblastiach pršať.

Dážď sa vyskytne predovšetkým v Podunajskej nížine, na juhu stredného Slovenska, či vo Východoslovenskej nížine, zatiaľ čo na zvyšku územia bude snežiť.

Aktuálnu polohu zrážok môžete sledovať TU

 

Najnovšie správy