Na Štedrý deň príde výrazné oteplenie. Aké budú celé Vianoce ?

Článok
Pred nami sú veľmi teplé Vianoce. Sneh na mnohých miestach zmizne a teploty budú stúpať až nad hranicu +10°C.

I keď v uplynulých hodinách na viacerých miestach nášho územia nasnežilo, tak Vianoce budú na väčšine nášho územia na blate. Sneh sa do Vianoc roztopí na viacerých miestach a oteplenie na Štedrý deň dá aj posledným zvyškom snehu definitívny ortieľ. 

Teploty počas celých Vianočných sviatkov budú výrazne nad hranicou dlhodobého priemeru a maximálne teploty sa budú šplhať až cez hranicu +10°C.

Na Štedrý deň k nám prenikne teplý vzduch

Deň pred Štedrým dňom začne počasie na našom území ovplyvňovať teplý front, ktorý prinesie na mnohé miesta nášho územia zrážky. Tie budú na severe a východe prevažne snehové, pričom na severe bude snežiť aj trvalejšie. Napadnúť môže 10 až 20 cm snehu. 

Už v noci na Štedrý deň k nám však začne od západu prúdiť teplý vzduch.

 

Tento teplý vzduch poriadne zodvihne denné teploty na našom území. Maximálne teploty sa na Štedrý deň na našom území vyšplhajú na +2 až +6°C, ale na západe a juhu nášho územia bude od +7 do +12°C, čo sú veľmi nezvyčajné teploty. Na súčasnú ročnú dobu sú tieto teploty aj o viac než 6°C vyššie. 

Aj ďalšie dni teplé, no bez zrážok

  1. sviatok vianočný by na naše územie mal priniesť prevažne polooblačné počasie s dennými teplotami, ktoré sa vyšplhajú od +3 do +8°C. 
  2. sviatok vianočný by sa mal niesť v inverznom charaktere počasia. Na oblohe preto zavládne prevažne zamračené počasie s dopoludňajšími hmlami.

 

Vyhliadky naznačujú, že medzi sviatkami sa opäť oteplí. Ku koncu roka síce príde prechodné ochladenie, ale ani to sneženie do nížin neprinesie.

Vyhliadku počasia do konca roka si pozrite TU.

img