Na USA mieria súčasne dve tropické búrky. Kubu ochromí Laura

24.08.2020 o 16:08 - Peter Minárik
  • Článok

Na USA mieria z Mexického zálivu hneď dve tropické búrky, ktoré predstavujú veľké nebezpečenstvo a môžu ochromiť predovšetkým pobrežie štátu Louisiana.

Na USA mieria súčasne dve tropické búrky. Kubu ochromí Laura

V oblasti Mexického zálivu aktuálne panuje poriadne divoké počasie. Nachádzajú sa tu hneď dve tropické búrky, ktoré to majú namierené spoločným smerom. Na južné štáty USA.

očakávaný postup tropických búrok a pravdepodobnosť sily tropickej búrky
očakávaný postup tropických búrok a pravdepodobnosť sily tropickej búrky

Na pobrežie USA by z Mexického zálivu mali doraziť dve tropické búrky, ktoré sa môžu vyvinúť až do hurikánu. Prvou bude tropická búrka Marco, ktorá pobrežie Louisiany zasiahne ešte počas dnešného dňa. V priebehu dňa by ešte mohla narásť do sily hurikánu. Šanca je však 30 %. Celkom určite však udrie ako tropická búrka.

Tá prinesie silné nárazy vetra a výdatné zrážky. Najohrozenejšie bude pobrežie, kde výška vĺn môže dosiahnuť až niekoľko metrov.

Južne od Kuby sa nachádza tropická búrka Laura. Tá dnes ovplyvní mnohé oblasti Kuby. Očakáva sa tu silný nárazový vietor a prívalové zrážky. Najviac postihnutými oblasťami bude juh a západ Kuby.

Následne táto tropická búrka postúpi nad Mexický záliv, kde začne naberať na sile a môže dosiahnuť až silu hurikánu.

V priebehu noci z utorka na stredu dorazí Laura na juh USA a opäť by mala zasiahnuť predovšetkým Louisianu. Nárazy vetra budú opäť veľmi veľké a očakávajú sa ďalšie prívalové zrážky, ktoré môžu spôsobiť mnoho problémov.

Najnovšie správy