Oblačnosti na našom území pribudne a postupne sa pridajú aj zrážky

Článok
Tlaková níž Christian prinášala silnejší vietor iba na naše hory. Po jej okraji prúdi do našej oblasti teplejší vzduch.
Rozsiahla tlaková níž Christian, ktorá sa presúvala v priebehu pondelka z Britských ostrovov nad Škandináviu prinášala do severozápadnej Európy silný vietor o sile orkánu. Silnejší vietor sme pozorovali aj na našich horách severného Slovenska, kde ojedinele nárazy prekračovali rýchlosť 25 m/s. Vietor však už nielen na našom území, ale aj v severozápadnej Európe slábne a nasledujúce dni príde do našej oblasti zmena.

Prílev teplejšieho vzduchu po okraji tejto tlakovej níže v utorok skončí. Počas utorka sa maximálne teploty dostanú k hranici +20°C. Na oblohe však bude pomerne veľa oblačnosti. Prevládať bude prevažne poloooblačno až oblačno a najmä na severe Slovenska hrozia aj slabé zrážky.

Výraznejšia zmena príde v noci na stredu, kedy cez našu oblasť začne postupovať studený front. Ten prinesie na naše územie zrážky, pričom pršať bude predovšetkým v severozápadných a v severných regiónoch. Na celom území sa však ochladí. Maximálna teplota sa v stredu na juhu vyšplhá do +15°C, no na severe bude len okolo +7 až +12°C.

Od štvrtka sa začne od juhozápadu nasúvať nad našu oblasť tlaková výš. Tá prinesie už vo štvrtok opäť na celé územie slnečné počasie i keď bude o čosi chladnejšie. Teploty sa však budú pohybovať na priemerných hodnotách okolo +8 až +15°C.
img