Piatok prinesie ochladenie a nočné mrazy. Kde bude snežiť ?

04.03.2021 o 21:25 - Peter Minárik
  • Článok

V uplynulých dňoch si na našom území vychutnávame prevažne pokojné, jasné až polooblačné počasie s mimoriadne vysokými teplotami. Počasie sa však zmení a naše územie čaká ochladenie, ktoré zotrvá niekoľko dní.

Piatok prinesie ochladenie a nočné mrazy. Kde bude snežiť ?

Obdobie meteorologickej zimy už počnúc posledným februárovým dňom skončilo. Tohtoročná meteorologická zima skončila nadpriemerne vysokými teplotami, ktoré lámali denné rekordy.

Od 1. marca tu máme periódu meteorologickej jari a tomu nasvedčuje aj počasie. To sa však v nasledujúcich hodinách zásadne zmení a naše územie čaká na pár dní príchod zimného počasia.

Prepadne sa k nám arktický vzduch

Počasie na Slovensku začína ovplyvňovať studený front. Tento studený front prinesie počas piatka na naše územie zrážky a okrem toho treba počítať s tým, že sa prepadne studený, pôvodom arktický vzduch, ktory bude do našej oblasti prúdiť medzi tlakovou výšou so stredom nad Britskými ostrovmi a tlakovou nížou so stredom nad severným Ruskom.

Zrážky sa počas piatka budú vyskytovať predovšetkým na severe a východe nášho územia a zatiaľ čo v nižších polohách pôjde prevažne o zrážky kvapalné, tak vo vyššie položených obciach a mestách bude snežiť. Zrážky by mali ustať v piatok večer a oblačnosť sa začne zmenšovať. 

Čakajú nás silnejšie mrazy

Po vlne teplých dní sa vrátia nočné mrazy, pri ktorých môžu teploty klesať aj pod hranicu -10 °C. V dolinách a v kotlinách sa môžu teploty dostať aj k -15 °C. Nočné mrazy sa očakávajú na celom našom území.

Chladno nebude len v noci, ale chladnejšie počasie naše územie čaká aj počas dňa. Maximálne denné teploty by sa mali pohybovať počas víkendu do +10 °C.

Otepľovať by sa malo na našom území veľmi pomaly a teploty sa postupne vrátia opäť nad +10 °C v priebehu budúceho týždňa.

Počas víkendu nás tak čaká záchvev zimy, ktorý môže priniesť aj nový sneh. Koľko centimetrov by malo napadnúť v jednotlivých oblastiach nášho územia môžete nájsť na mape pod článkom.

Najnovšie správy