Po chladnejšej sobote teploty vystrelia až nad +20°C

Článok
1. apríl k nám od severu vťahol chladnejší vzduch. Už od nedele sa však začne výrazne otepľovať a budúci týždeň bude horúci.

Prvý apríl priniesol do Európy skutočne aprílové počasie. V niektorých častiach Nemecka, juhozápadného Poľska a na severe Čiech snežilo a to aj v nižších polohách. Počas dňa sa však sneh roztopil. U nás sme mali tiež odlišné počasie. Zatiaľ čo na severe boli popoludní len dva stupne nad nulou, tak na juhu sa teplota pohybovala až nad +20°C. Od severu sa však postupne začalo ochladzovať na celom našom území. Studený vzduch k nám totiž vtiahol studený front. Už od nedele ale bude všetko inak.

Sobota chladná, no v nedeľu už +20°C

Víkendové počasie bude na našom území prekrásne. Na väčšine územia bude panovať jasné až polojasné počasie, no rozdiel medzi dvoma víkendovými dňami bude v teplotách. V sobotu sa ešte budeme nachádzať v chladnejšom prúdení a teploty vystúpia len na +9 až +15°C.

Od nedele však počasie prevezme pod kontrolu tlaková výš, ktorá sa usadí nad Čiernym morom a po jej zadnej strane začne do našej oblasti od juhu prúdiť teplý vzduch. Teploty sa už v nedeľu vyšplhajú na +14 až +20°C.

Nový týždeň prinesie dvadsaťpäťky

Počas prvých dvoch dní sa teplé prúdenie od juhu zintenzívni a teploty porastú ďalej. V utorok a v stredu už maximálne teploty môžu na juhu dosahovať hodnoty až okolo +25°C.

Očakávané maximálne teploty počas stredy

Od stredy príde k drobnej zmene. Prúdenie už bude o niečo vlhšie, a tak teplé dni budú chladiť popoludňajšie prehánky, prípadne aj búrky. Maximálne teploty by sa však naďalej mali pohybovať nad hranicou +20°C.

img