Po oblačnej sobote bude Veľkonočná nedeľa slnečná. +20°C už na prelome

Článok
Začiatok Veľkej noci priniesol polooblačné počasie. Na Veľký piatok sa zamračilo a dnes aj rozpršalo. Už v nedeľu sa však vyčasí.

Podľa prvotných predpovedí zo začiatku tohto týždňa to vyzeralo na prevažne slnečnú Veľkú noc. Plány však skrížil rozpadajúci sa oklúzny front, ktorý aktuálne postupuje cez našu oblasť a prináša veľkú oblačnosť s dažďom. Na horách sa vyskytujú zrážky snehové. Po zamračenej sobote nás však čaká pekná Veľkonočná nedeľa.

Do našej oblasti sa totiž nasunie výbežok vyššieho tlaku vzduchu, ktorý sa postará o to, že nedeľa bude na našom území v znamení polojasnej až polooblačnej oblohy s dennými teplotami od +9 do +15°C.

Šibať budeme pod oblakmi

Na Veľkonočný pondelok však už pribudne a oblačnosť, čo bude súvisieť so zasahujúcou oblasťou nižšieho tlaku. Šibať tak budeme pod polooblačnou až oblačnou oblohou s možnými zrážkami. Teploty však nebudú nízke a na súčasnú ročnú dobu budú ideálne od +9 do +15°C.

V utorok ochladenie a potom citeľné oteplenie

Počas utorka bude počasie na našom území ovplyvňovať zasahujúci studený front, ktorý na mnohé miesta nášho územia prinesie dážď a teploty spadnú na +7 až +13°C.

Na záver mesiaca k nám však príde príjemná zmena. Počasie ovplyvní tlaková výš, ktorá sa bude rozkladať nad juhovýchodnou Európou a do našej oblasti bude z Afriky pumpovať teplý vzduch.

Teploty už vo štvrtok, teda v posledný marcový deň vystúpia na +12 až +16°C, no na juhu môže byť až do +19°C.

1. apríl by mal byť veľmi teplý a teploty by sa mali šplhať tesne nad +20°C. Najoptimistickejšie vyhliadky naznačujú, že teploty sa môžu dostať v najteplejších regiónoch Slovenska až k +25°C.