Počas víkendu sa bude otepľovať. Noci však budú aj mrazivé

- P.M.
Článok
Studený front, ktorý v priebehu utorka postupoval cez naše územie má stále odozvu v našej oblasti.
Blížiace sa víkendové počasie rozhodne nebude lákať na vychádzku k vode alebo na jazdu na kolieskových korčuliach. Na oblohe totiž bude veľa oblačnosti a teploty budú pomerne nízke. Počas dňa sa budú pohybovať okolo +14°C, ale v priebehu noci a rána budú teploty klesať na severe aj pod bod mrazu.

V priebehu soboty sa z Atlantického oceána začne smerom nad Škandináviu nasúvať tlaková níž. Práve tá spôsobí, že sa prúdenie v našej oblasti postupne zmení na teplejšie západné. Nečakajte však, že teploty pôjdu výrazne nahor. V priebehu dňa sa teploty vyšplhajú na +12 až +17°C. Na severe však bude chladnejšie a tu sa teplota bude pohybovať len okolo +10°C.
 
Na oblohe bude prevládať prevažne polooblačná až oblačná obloha. Zrážky sa budú vyskytovať len ojedinele a ak sa nejaké vyskytnú, tak najmä na severe územia.
 
V priebehu nedele sa denné teploty môžu vyšplhať až k +19°C, ale počasie sa zhorší. Vlhšie západné prúdenie sa postará o to, že na našom území zavládne prevažne oblačná obloha a najmä na severe sa budú vyskytovať prehánky alebo občasný dážď.

Teploty v noci budú počas víkendu klesať na celom našom území pod hranicu +5°C, pričom na severe územia môžu teploty, najmä v noci na sobotu poklesnúť aj pod bod mrazu.
 
Na celom území však počítajte s prízemnými mrazmi, ktoré môžu uškodiť rastlinám. Teplota vo výške 5 cm nad zemou sa bude pohybovať medzi -1 až -7°C. Na severe môže byť aj chladnejšie.
 
Priaznivejšie počasie zavládne v pondelok. Čaká nás viac slnka a aj vyššie teploty.