Postupuje studený front. Za ním sa vráti zimný charakter počasia

26.02.2020 o 17:28 - Peter Minárik
  • Článok

Cez naše územie v týchto chvíľach postupuje studený front, za ktorým sa začne ochladzovať a na pár dní prinesie na naše územie zimný charakter počasia.

Postupuje studený front. Za ním sa vráti zimný charakter počasia

Studený front, ktorý v týchto chvíľach postupuje cez naše územie priniesol dnes na mnohé miesta územia dážď. Najviac zrážok spadlo v oblasti Horného Ponitria, kde zrážkomerné stanice evidujú aj okolo 10 mm zrážok. V Handlovej spadlo 15 mm. 

Aktuálne sa zrážky vyskytujú ešte v oblasti východného Slovenska a od západu začínajú zrážky ustávať. V horských polohách sa vyskytujú zrážky snehové.

Za týmto studeným frontom, ktorý dnes postupoval cez naše územie začne prúdiť do našej oblasti chladnejší vzduch, vďaka ktorému sa opäť na naše územie vrátia aspoň nočné mrazy a sneženie.

Už túto noc nás na viacerých miestach nášho územia čakajú teploty, ktoré budú klesať pod bod mrazu. Nad nulou bude len na krajnom juhozápade a na juhovýchode.

Zajtra počas dňa dorazia ďalšie zrážky. Tie sa vyskytnú predovšetkým na severe a východe nášho územia a od výšky 400 m n.m. budú snehové.

Najnovšie správy