Pred nami je studená Veľká noc, ktorá prinesie aj snehové vločky

Článok
Tohtoročná veľká noc bude na našom území studená, v noci a ráno aj mrazivá a v niektorých oblastiach sa môžu vyskytnúť aj snehové vločky.

Od začiatku apríla panuje na našom území mimoriadne premenlivé počasie, ktoré bude pokračovať aj nasledujúce dni. Počasie na našom území bude mimoriadne pestré. Teploty, aké sme zažívali na začiatku apríla sa ani zďaleka neočakávajú. Po teplotne nadpriemernej prvej aprílovej dekáde, nás čaká výrazne chladnejšia dekáda.

Zelený štvrtok s frontom

Počas dnešného dňa začne cez naše územie postupovať studený front, ktorý prinesie na mnohé miesta zrážky. Na severe sa očakávajú výdatnejšie zrážky, ktoré môžu priniesť aj nad 10 mm zrážok.

Za studeným frontom k nám začne postupne prenikať chladnejší vzduch.

Zelený štvrtok bude súčasne aj veterný a to najmä na juhovýchode a v Podunajskej nížine.

Veľký piatok a Biela sobota v znamení oblačného počasia

Veľká noc začne v oblasti nevýrazného tlaku vzduchu. Počasie tak nebude ani slnečné, ani upršané. Na našom území sa očakáva premenlivá, prevažne oblačná obloha s prehánkami, ktoré sa budú vyskytovať najmä na severe územia. Od stredných polôh však očakávajte aj snehové zrážky.

Denné teploty sa budú pohybovať v intervale +8 až +15°C. Teplejšie môže byť na juhozápade územia.

V nedeľu prejde studený front

V noci zo soboty na nedeľu začne cez naše územie postupovať studený front. Pribudnú tak zrážky, ktoré sa vyskytnú predovšetkým na severe územia, no ešte počas nedele začnú zrážky slabnúť a za studeným frontom začne od severozápadu do našej oblasti prenikať studený vzduch.

Šibať sa bude aj na snehovom poprašku

Veľkonočný pondelok bude na našom území v chladnom duchu. Zobudíme sa do studeného rána, pri ktorom sa teploty budú pohybovať od -2 do +5°C a od výšky 700 m n.m., na severe aj nižšie budú poletovať snehové vločky. 

V priebehu dňa však zrážok s príchodom studeného frontu pribudne a rozprší sa na celom našom území. Hranica sneženia vzrastie na približne 1200 m n.m., ale na konci sviatkov začne hranica sneženia výraznejšie klesať. Pondelok by mal priniesť v priemere okolo 5 mm zrážok.

Po Veľkej noci vločky aj v nižších polohách

Za studeným frontom, k nám v noci na utorok začne zatekať chladnejší vzduch. V utorok ráno sa snehové vločky môžu objaviť aj v najnižších polohách severného Slovenska. Sneh však zatiaľ nenapadne.

Šanca na sneh je až v stredu počas dňa. Hranica sneženia by totiž mala klesať aj pod 500 m n.m. a pribudnú zrážky.

Zimné pneumatiky za letné tak na severe územie ešte rozhodne nemeňte. Perinbaba totiž ešte môže postrašiť a povytriasať svoju perinu. Viac o ochladení po Veľkej noci si prečítajte TU.

img