Pred nami sú teploty okolo +20°C a aj prvé búrky

Článok
Po dnešnom oblačnom utorku je pred nami už len krajšie počasie s príjemnými teplotami, ale aj s prvými búrkami.

Cez víkend sme si zmenili zimný čas na letný a počas nadchádzajúcich dní nastane čas na výmenu zimných gúm za letné. Počasie, ktoré sa do našej oblasti chystá totiž bude pripomínať konečne jar. Apríl však bude ešte typicky aprílový a striedať sa budú chladnejšie obdobia s teplejšími. No napriek tomu je pozitívnou správou to, že teploty už začnú zdolávať hranicu +20°C a milovníci búrok sa môžu tešiť na začiatok búrkovej sezóny.

Od juhu k ná začne prúdiť teplý vzduch

Po prechode frontálneho systému, ktorý v utorok prinesie na naše územie oblačné počasie so zrážkami sa od juhozápadu začne presadzovať teplejšie prúdenie. Teploty už zajtra vystúpia na +18°C a vo štvrtok sa môžu vyšplhať až okolo úrovne +20°C.

Na 1. apríla ochladenie, no potom ešte výraznejšie oteplenie

Na 1.apríla do našej oblasti vyvrcholí prílev teplejšieho vzduchu a od severozápadu by sa malo rozpršať. Postupovať totiž bude studený front, ktorý so sebou vtiahne chladnejší vzduch. Zrážky však rýchlo ustanú a už počas soboty by na celom území malo zavládnuť slnečné počasie, čo určite mnohých poteší, napriek tomu, že bude chladnejšie a maximálne teploty sa vyšplhajú len do +15°C. V nedeľu sa však už teploty vrátia na maximá okolo +20°C a v nasledujúcich dňoch bude ešte teplejšie.

ANIMÁCIA: Očakávané prúdenie vzduchovej hmoty a jej teplota vo výške 850 hPa

Sneženie nám teda už v nižších polohách nehrozí, a tak môžete vyťahovať jarnejšie oblečenie. Teploty začnú zdolávať hranicu +20°C a celkom určite začne aj búrková sezóna.