Sneh vystriedajú slnečné lúče a teploty do +15°C. Ochladí sa opäť cez

Článok
Utorok priniesol do viacerých našich oblasti snehovú pokrývku. Najviac napadlo na severe, ale ani tu sneh nevydrží. Teploty opäť pôjdu výrazne nahor.

Včerajší deň priniesol v našej oblasti pomerne radikálnu zmenu. Od severovýchodu začala počasie ovplyvňovať výšková tlaková níž, ktorá do našej oblasti vtiahla chladnejší vzduch a na viaceré miesta priniesla nový sneh. Ten vydržal len v niektorých oblastiach severného Slovenska, no ani tu už dnešnému dňu neodolá a roztopí sa. Do piatka nás čaká pomerne príjemné a teplé počasie, no nevydrží to dlho.

Do piatka počítajte so slnkom a príjemnými teplotami

Od severozápadu začína počasie v našej oblasti ovplyvňovať výbežok tlakovej výše, ktorá má svoj stred nad oblasťou Britských ostrovov. Táto tlaková výš sa postará až do piatka na našom území o jasné až polooblačné počasie. Zrážky sa vôbec neočakávajú a potešia aj príjemné teploty, ktoré sa pri slnečnom počasí vyšplhajú na +7 až +13°C, avšak ojedinele môže byť až okolo +15°C. V noci však počítajte s tým, že vzduch sa začne prechladzovať, a tak teploty budú klesať pod bod mrazu.

Ochladí sa cez víkend

So slnečným počasím však počas nadchádzajúceho víkendu nepočítajte. Výbežok tlakovej výše sa z našej oblasti stiahne a po okraji tlakovej výše a tlakovej níže nad Ruskom k nám od severozápadu vpadne chladnejší vzduch a maximálne denné teploty poklesnú pod +10°C.

Predovšetkým na severe treba počas víkendu počítať aj s návratom snehových zrážok.

Za zmienku stojí očakávané zimné počasie v Rusku. Na animácii prúdenia vzduchovej hmoty vo výške 850 hPa môžete vidieť víkendové ochladenie, ale aj výrazný polárny vír nad Ruskom. Ten k nám bude prinášať ochladenie, avšak mali by sme byť na jeho okraji, čím by sa chladnejšie obdobia mali striedať s teplejšími. Tuhá zima však zavládne v Rusku, kde sa očakáva aj výrazné sneženie.

Vyhliadky počasia sú však premenlivé, avšak marec by mal byť v našej oblasti teplotne nadpriemerný.

img