Teplota dnes vystúpi do +10 °C. Na severe a východe bude doznievať sneženie a prehánky

18.02.2021 o 06:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Počasie počas štvrtkového dňa rozdelí naše územie na dve časti. Kým na západe bude teplejšie a len minimálne sa vyskytnú prehánky, na strednom a východnom Slovensku treba počítať najmä z rána so snežením, zmiešanými prehánkami a tu bude aj chladnejšie.

Teplota dnes vystúpi do +10 °C. Na severe a východe bude doznievať sneženie a prehánky
Predpoveď na 18. február, zdroj: imeteo.sk

Počasie u nás bude ovplyvňovať frontálny systém, ktorý postúpi z karpatskej oblasti ďalej na východ. Zároveň sa od severu nad Pobaltie a Bielorusko presunie tlaková výš.

Štvrtok preto prinesie oblačné až zamračené počasie, pričom miestami môže byť dokonca hmlisto. V južnej polovici územia bude časom oblačnosti menej.

Na severe a východe však zrána a dopoludnia treba počítať miestami so snežením, alebo sa vyskytne dážď so snehom či mrholenie. Počas dňa však aj tu budú zrážky ustávať.

Takéto počasie bude priať na strednom a východnom Slovensku tvorbe poľadovice a vylúčené ani tu nie sú hmly. Na cestách si preto dávajte pozor a radšej jazdite obzvlášť opatrne.

Teploty oproti včerajšku mierne porastú, najmä v chladnejších oblastiach. Maximálna denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od 0 °C do +5 °C. Na západe a v západnej časti Banskobystrického kraja bude teplejšie, a to od +5 °C do +10 °C.

Fúkať bude severozápadný až severný vietor rýchlosťou 3 až 8 m/s, ktorý bude postupne slabnúť. Na strednom Slovensku sa očakáva dokonca len slabý vietor.

Výraznejšia zmena počasia nás nečaká ani v ďalších dňoch. V noci bude mrznúť a počas dňa teplota vystúpi do +10 °C, pričom rátať bude treba s prehánkami či mrholením.

Viac o počasí v ďalších dňoch si môžete pozrieť v našej predpovedi.

Najnovšie správy