V noci dorazí studený front. Na severe bude zajtra snežiť

24.03.2019 o 13:10 - Ľubomír Franko
  • Článok

Počas noci dorazí na naše územie nevýrazný studený front, za ktorým sa ochladí. Spočiatku bude pršať, sneh sa vyskytne len na horách. Zajtra nás čaká výraznejší front, ktorý prinesie sneženie aj do stredných polôh, od 400 metrov nad morom. 

V noci dorazí studený front. Na severe bude zajtra snežiť

Už počas noci dorazí na naše územie nevýrazný studený front. Ten prinesie zrážky na mnohé miesta, najmä na sever a severovýchod územia. Tieto zrážky budú prevažne dažďové, snežiť bude najmä na horách. Celkovo spadne do 5 mm.

Ďalší studený front dorazí počas zajtrajšieho popoludnia. Ten by mal priniesť oblačné až zamračené počasie na celé územie Slovenska. Zrážky sa môžu vo forme prehánok vyskytnúť na celom Slovensku, najviac ich bude na Kysuciach, Orave a na severných návetriach Tatier. Tieto zrážky budú prevažne snehové, spadne tu do 5 mm (do 5 cm snehu).

Zrážky, ktoré spadnú v pondelok popoludní budú rozložené nerovnomerne a sneh sa tak ukáže najmä vo vyšších polohách Oravy. Ďalšia vlna sneženia dorazí v utorok, kedy nasneží už od stredných polôh, najmä na severe Slovenska. Toto sneženie bude výraznejšie a napadnúť môže od 5 do 10 cm. 

Viac info o tom, kde sa očakáva snehová pokrývka sa dozviete v priložených mapách.

Najnovšie správy