V priebehu týždňa nás čaká ochladzovanie a časté búrky a dážď

- P.M.
Článok
1. septembra odštartovala meteorologická jeseň a počasie sa tak už správa. Po pomerne príjemnom víkende nás čaká ďalší upršaný a sychravý týždeň.
V priebehu pondelka bude situácia ešte podobná víkendu. Spočiatku bude prevládať prevažne polooblačné až oblačné počasie. V priebehu popoludnia sa však začne vytvárať kopovitá oblačnosť a neskôr sa vyskytnú prehánky a búrky. So zrážkami treba počítať najmä v horských oblastiach.

V ďalších dňoch sa zvlní front
Od utorka sa začne počasie na našom území zhoršovať. Od severozápadu sa totiž nad naše územie začne nasúvať frontálne rozhranie, ktoré sa nad našou oblasťou zvlní.
Počas utorka tak začne od severozápadu pribúdať oblačnosť a najmä na severozápade a západe sa budú vyskytovať búrky. Denná teplota vystúpi na +18 až +24°C. Na juhovýchode môže byť ešte aj teplejšie.
Frontálne rozhranie sa v nasledujúcich dňoch bude stále nad našou oblasťou vlniť, čo prinesie pomerne rozličný charakter počasia na naše územie. V nadchádzajúcich dňoch bude na celom našom území zamračené s dažďom, ktorý môže byť aj výdatnejší. Denné teploty budú klesať a postupne sa budú pohybovať len v intervale +15 až +22°C. Na juhovýchode sa môže teplota ešte dostať až do +25°C a stále tu hrozia aj búrky.