V utorok dorazia opäť búrky. V stredu sa citeľne ochladí

Článok
Prvé dva pracovné dni budú príjemné. Na ďalší víkend však budeme odchádzať v mikinách a v bundách.

Tento týždeň prinesie na naše územie mimoriadne pestré počasie. Začiatok týždňa bude patriť milovníkom slnka a teplého počasia. Takéto totiž budú tieto dni, no streda prinesie výrazné ochladenie. Ochladí sa v niektorých lokalitách až o 10°C.

Začiatok týždňa v znamení výše

Na začiatku tohto pracovného týždňa budeme pod vplyvom oblasti tlakovej výše. Slnečné počasie bude panovať ešte v utorok a teploty sa dostanú na +24 až +30°C.

V priebehu popoludnia však začne počasie od severozápadu ovplyvňovať výrazný studený front. Počas popoludnia tak začne najmä na severozápade pribúdať oblačnosť a v utorok popoludní hrozia už aj prvé prehánky a búrky.

Tie sa v noci na stredu rýchlo presunú smerom na východ.

Ďalšie dni studené a upršané

Studený front v stredu prinesie na naše územie oblačné až zamračené počasie s dažďom. Na východe územia sa môžu ešte vyskytovať búrky. Studený front však od severozápadu začne do našej oblasti vťahovať veľmi chladný vzduch.

Maximálne teploty v stredu síce ešte na juhu a východe môžu vystúpiť na +22 až +28°C, ale na zvyšku územia už bude výrazne chladnejšie a to len od +16 do +22°C. Chladná bude aj noc na štvrtok. Teplota poklesne na +13 až +7°C.

Na hrebeňoch Tatier sa objavia snehové vločky

Ochladenie vo výškach bude veľmi výrazné a hranica sneženia tak môže poklesnúť v noci na štvrtok na 1800 metrov. Počas štvrtka bude panovať na našom území premenlivá oblačnosť s prehánkami. Na hrebeňoch Tatier môžu byť opäť aj snehové.

Oteplenie až cez víkend

Štvrtok a piatok by sme na našom území mali zaznamenať veľmi nízke teploty. Maximá sa totiž vyšplhajú len na +16 až +23°C. V porovnaní s dlhodobým priemerom na súčasnú ročnú dobu, tak tieto dni budú až o 10°C chladnejšie ako je priemer.

Oteplenie a vyjasnenie sa očakáva počas víkendu.

img