Víchrica Ignatz má ďalšie obete. V Poľsku zabila štyroch ľudí. Počet obetí tak vzrástol na 5

21.10.2021 o 18:05 - Veronika Salayová

Ignatz stále úraduje v Európe, Aktuálne sa z Nemecka a Česka presúva do Poľska, kde si vyžiadala prvé obete. V dôsledku víchrice Ignatz, ktorá dnes popoludním zasiahla aj Poľsko, zahynuli štyria ľudia. Víchrica má tak na svedomí spolu už 5 obetí

Víchrica Ignatz má ďalšie obete. V Poľsku zabila štyroch ľudí. Počet obetí tak vzrástol na 5

Víchrica Ignatz sa v popoludňajších hodinách dohnala už aj do Poľska. Po tragickej smrti vodiča v Berlíne, na ktorého spadol strom, hlási ďalšie obete Poľsko. 

Štyria ľudia zahynuli a šesť ďalších utrpelo zranenia v dôsledku silného vetra, ktorý postihol predovšetkým južnú časť krajiny, informovali poľskí hasiči.

Podľa hasičov si víchrica Ignatz vyžiadali smrť štyroch ľudí. V obci Rusko v Świdnickej župe sa na štátnej ceste prevrátila dodávka a v dôsledku tejto nehody vodič  na mieste zomrel. V Siechnici sa v dôsledku silného vetra zrútil stavebný múr na stavebného robotníka.

K ďalším úmrtiam došlo vo Vroclave, kde strom spadol na auto, v ktorom sa nachádzali dve osoby, ktoré následkom podľahli. Vietor bol podľa svedkov taký silný, že sa na vroclavskom trhovisku prevrátilo aj mnoho bicyklov a skútrov. 

Silný vietor sužuje predovšetkým západ a juhozápad krajiny, kde poryvy vetra ojedinele presahujú aj 100 km/h. Vo viacerých mestách sú vyvrátené stromy a strhnuté strechy.

Víchrica si vyžiadala aj viacero zranení

V rovnakom meste spadol na autobusu veľký konár, ktorý zasiahol vodiča do hlavy. Našťastie, muž utrpel len zranenia.

Službukonajúci dôstojník Štátneho hasičského zboru Štátneho hasičského zboru v Opole uviedol, že hasiči v Paczkowe boli privolaní na pomoc pri vyslobodzovaní operátora žeriavu, na ktorý spadol strom. Muža so zraneniami previezli do nemocnice.

V Gryfine po páde stromu na auto zraneného muža previezli taktiež do nemocnice. Zranenia utrpeli aj traja cestujúci z vlaku, ktorý narazil do stromu spadnutého na koľaje pri Gryficiach. Bočné okná a predná časť vlaku boli poškodené.

Poľskí hasiči mali dnes stovky výjazdov. Hasiči vyrážali najmä k popadaným stromom a polámaným konárom či rozbitým oknám. Bez elektrickej energie je 12 000 poľských domácností.